Pompy ciepła

Pompa ciepła jest urządzeniem, które umożliwia przemianę ciepła o niskiej temperaturze w ciepło o wysokiej temperaturze a jego źródłem może być powietrze, woda lub grunt.
W wielu krajach, jak np. Niemcy, Szwecja, Finlandia, Austria, Szwajcaria czy Francja co drugi nowo wybudowany dom jest ogrzewany za pomocą pompy ciepła. Wybór takiego ogrzewania nie jest kierowany modą a czystą kalkulacją ekonomiczną, łatwością obsługi oraz dbałością o środowisko.


Nasi klienci pytani po czasie co sądzą o ich urządzeniu wskazują najczęściej cztery zalety:
1. Tani w utrzymaniu, przynoszący spore oszczędności.
2. Bezpieczny. Nie ma stresu związanego z ulatniającym się czadem czy ogniem.
3. Wygodny w użytkowaniu. Oszczędność czasu, nie trzeba ładować podajnika czy pieca, czyścić, wyciągać popiół, zamawiać opał, rozładowywać go a później wydzielać pomieszczenie na jego składowanie, sprawdzać czy zadana temperatura jest utrzymana.
4. Czysty. W pomieszczeniu kotłowni nie ma pyłu, kurzu i sadzy, który przenosi się do pomieszczeń mieszkalnych

 

 

Nasza firma specjalizuje się w dwóch rodzajach pomp ciepła.

 

Powietrze -> Powietrze
Ten rodzaj pompy ciepła to KLIMATYZACJA z funkcja grzania. Jeszcze kilka sezonów temu służyła głównie do chłodzenia. Z czasem wszyscy producenci dodali bardzo efektywną funkcję grzania nadmuchem ciepłego powietrza. Dziś trwa wyścig inżynierów aby stworzyć jak najbardziej wydajną jednostkę przy minusowych temperaturach. Liderem pozostaje firma DAIKIN ze swoim produktem nazywanym COLD świetnie działającym przy -250C.

 

Powietrze -> Woda
Najlepsza alternatywa dla pozostałych rodzajów pomp ciepła. Również bardzo wydajna a przy tym bardzo wygodna przy instalacji. Nie wymaga pozwoleń na odwierty, nie trzeba rozkopywać całego terenu aby wkopać sondy. Prosta w obsłudze i zdecydowanie tańsza niż pozostałe rozwiązania.