Serwis Klimatyzacji Jelenia Góra

Serwis klimatyzacji jelenia góra - fachowy przegląd i naprawa

Montaż klimatyzacji to bardzo ważna sprawa jednak oprócz samego zamontowania i użytkowania warto pamiętać także o serwisie, który jest równie ważny.

 Serwis klimatyzacji Jelenia Góra oferuje szereg usług związanych z zapewnieniem prawidłowego funkcjonowania urządzeni odpowiedzialnych za dostarczanie czystego powietrza.

 

Serwis klimatyzacji Jelenia Góra

 Do czynności tych należą:
- chemiczne czyszczenie parownika i skraplacza
- chemiczne czyszczenie filtrów jednostki wewnętrznej
- czyszczenie lameli parownika i skraplacza
- pomiar parametrów pracy systemu
- sprawdzenie szczelności połączeń układów freonowych
- sprawdzenie szczelności układu odprowadzenia skroplin
- sprawdzenie przewodów i izolacji pod względem uszkodzeń mechanicznych
- sprawdzenie działania urządzeń sterujących

 Regularne serwisowanie klimatyzacji pozwala również na uniknięcie ewentualnych usterek, które mogą wiązać się z niemałymi kosztami.

  Dodatkowo nieczyszczona klimatyzacja może przyczyniać się do wszelkiego rodzaju infekcji dróg oddechowych. Żeby móc cieszyć się czystym i chłodnym powietrzem warto skorzystać z serwisu klimatyzacji. Należy wziąć pod uwagę, że regularnie serwisowane urządzenie dają nam pewność, że wszystko działa sprawnie i bez zarzutu.

 

 

Dlaczego warto robić serwis regularnie:

  • dla oszczędności – elementy parownika i skraplacza, które są zabrudzone zmniejszają wydajność urządzenia. Aby uzyskać ten sam efekt układ pracuje znacznie ciężej przez co generuje większe koszty i szybciej się zużywa. Najczęściej bywa tak, że dodatkowe obciążenie pracy klimatyzatora w skali roku generuje większy koszt niż cena serwisu!
  • dla zdrowia – aby obalić mit, że klimatyzatory są tylko siedliskiem złych bakterii producenci dorzucają do standardowego wyposażenia różne filtry bakteriobójcze oraz systemy jonizujące. Niestety trzeba pamiętać o tym, że aby mogły one działać muszą być również czyszczone dzięki czemu klimatyzator sam w sobie jest czysty a oprócz tego dalej filtruje i oczyszcza powietrze, które nas otacza.
  • dla zwiększenia żywotności systemu- sercem a zarazem najdroższym elementem całego układu jest kompresor. Jeżeli pracuje on 2-3 razy dłużej i ciężej aby uzyskać te same temperatury to o tyle szybciej zmniejszy się jego żywotność.

Serwis Klimatyzacji Jelenia Góra OPTIKLIMAT SPRAWNIE I SZYBKO