WENTYLACJA / REKUPERACJA JELENIA GÓRA

WENTYLACJA / REKUPERACJA JELENIA GÓRA OPTIKLIMAT

Optiklimat specjalizuje się w instalacji wentylacji zarówno domowych jak i komercyjnych, mechanicznych, hybrydowych i grawitacyjnych. Doradzamy jak najlepiej zaprojektować wentylacje, aby ta była praktyczna a zarazem ekonomiczna. Coraz częściej odchodzi się od wentylacji grawitacyjnej, która jest mało skuteczna a w jej miejsce instaluje się systemy z wymiennikiem ciepła potocznie zwane rekuperacją.

Sprawna i energooszczędna wentylacja w każdym domu jest niezbędna. Pominięcie tego punktu przy projektowaniu domu lub mieszkania może nieść za sobą negatywne skutki. Brak wymiany powietrza powoduje osadzanie się wilgoci na oknach i ścianach co skutkuje pojawianiem się niebezpiecznego dla zdrowia grzyba. Dodatkowo szczelne okna, drzwi oraz izolacja zewnętrzna budynku przepuszcza mało świeżego powietrza bogatego w tlen, a kumuluje dwutlenek węgla, który powoduje uczucie senności i zmęczenia.

 Wysoka sprawność rekuperatorów pozwala na zatrzymanie ciepła w budynku a usunięcie tylko nieświeżego powietrza na zewnątrz. To zmniejsza koszty ogrzewania w porównaniu do tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej lub zwykłej nawiewno/wywiewnej.

 


Każdą instalację wentylacji rozpatrujemy indywidualnie, zaczynając od dystrybucji, poprzez dobór wiatraka lub centrali a na kratkach dekoracyjnych kończąc.
Przy budowie systemów korzystamy z firm dobrze znanym na rynku polskim tj. PROVENT, VBW, Vents, Ventures Industries, SALDA, Swegon.

WENTYLACJA i REKUPERACJA JELENIA GÓRA OPTIKLIMAT