Usługi

Klimatyzacja Jelenia Góra - Sprzedaż Montaż Serwis

Posiadamy bogatą ofertę klimatyzatorów tylko renomowanych firm tj.:

Daikin, LG, Samsung, Mitsubishi, Fujitsu, Panasonic, Rotenso

Specjalizujemy się w instalacjach wszystkich rodzajów klimatyzacji zaczynając od prostych systemów splitowych ( jedna jednostka zewnętrzna połączona z jedną jednostką wewnętrzną), systemów multi ( jedna jednostka zewnętrzna połączona z kilkoma jednostkami wewnętrznymi), oraz bardziej zaawansowane mini VRV, VRV oraz centrale klimatyzacyjne.

Wybierając naszą firmę otrzymujecie Państwo rzetelną i fachową obsługę na każdym etapie.

Doradztwo:  Staramy się dobrać urządzenie do indywidualnych potrzeb klienta.  Dobór urządzenia w naszej firmie nie polega tylko na kalkulacji kubatury pomieszczeń i dodatkowych źródeł ciepła,  ale na przedstawieniu  wszystkich dostępnych opcji zarówno jeśli chodzi o estetykę, ekonomikę oraz parametry techniczne systemów. Mało, która firma uświadamia klienta, że klimatyzacja klimatyzacji nie jest równa a różnica w cenie ma swoje uzasadnienie przy późniejszej eksploatacji. Warto zwrócić uwagę na zakres temperatur przy jakich dany system pracuje, zwłaszcza w zimie, jaki jest pobór prądu i jak wygląda ewentualna obsługa systemu podczas i po okresie gwarancji.

                     SERWIS KLIMATYZACJI JELENIA GÓRA

Instalacja: Trzon naszej firmy stanowią certyfikowani instalatorzy z długoletnim doświadczeniem w branży. Kultura naszej pracy polega na takim wykonaniu instalacji by była ona jak najmniej uciążliwa dla klienta. W tym celu elastycznie dostosowujemy czas instalacji. Sama instalacja przebiega sprawnie dzięki profesjonalnym narzędziom i urządzeniom a po każdym zakończeniu instalacji przeprowadzamy test szczelności. Każdy klient zostaje fachowo zapoznany ze sprzętem, przeszkolony z obsługi oraz uzyskuje porady jak najefektywniej wykorzystać sprzęt.

Gwarancja: Każdy klient, który ma problem z urządzeniem w okresie gwarancyjnym jest traktowany priorytetowo.

Serwis: Tak jak każe urządzenie, również klimatyzator narażony jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Proponowane przez nas urządzenia posiadają wiele odmian filtrów, jonizatorów i innych nowości technicznych za pomocą których można we własnym zakresie przeprowadzić systematyczne czyszczenie urządzenia. Warto jednak skorzystać przed okresem letnim i zimowym z pomocy fachowca aby ten dokonał pomiarów parametrów, sprawdził istotne połączenia oraz mocowania jednostek a także dokonał chemicznego czyszczenia zarówno filtrów, parownika i skraplacza.

 

WENTYLACJA/ REKUPERACJA JELENIA GÓRA

Sprawna i energooszczędna wentylacja w każdym domu jest niezbędna.  Pominięcie tego punktu przy projektowaniu domu lub mieszkania może nieść za sobą negatywne skutki.  Brak wymiany powietrza powoduje osadzanie się wilgoci na oknach i ścianach co skutkuje pojawianiem się niebezpiecznego dla zdrowia grzyba. Dodatkowo szczelne okna, drzwi  oraz izolacja zewnętrzna budynku przepuszcza mało świeżego powietrza bogatego w tlen, a kumuluje dwutlenek węgla, który powoduje uczucie senności i zmęczenia.

Optiklimat specjalizuje się w instalacji wentylacji zarówno domowych jak i komercyjnych, mechanicznych, hybrydowych i grawitacyjnych. Doradzamy jak najlepiej zaprojektować  wentylacje, aby ta była praktyczna a zarazem ekonomiczna. Coraz częściej odchodzi się od wentylacji grawitacyjnej, która jest mało skuteczna a w jej miejsce instaluje się systemy z wymiennikiem ciepła potocznie zwane rekuperacją.

Wysoka sprawność rekuperatorów pozwala na zatrzymanie ciepła w budynku a usunięcie tylko nieświeżego powietrza na zewnątrz. To zmniejsza koszty ogrzewania w porównaniu do tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej lub zwykłej nawiewno/wywiewnej

Przy budowie systemów korzystamy z firm dobrze znanym na rynku polskim tj. Zehnder, Aeris VTS, Provent

Pompy ciepła

Nasza firma specjalizuje się w dwóch rodzajach pomp ciepła.

Powietrze -> Powietrze

Ten rodzaj pompy ciepła to KLIMATYZACJA z funkcja grzania. Jeszcze kilka sezonów temu służyła głównie do chłodzenia. Z czasem wszyscy producenci dodali bardzo efektywną funkcję grzania nadmuchem ciepłego powietrza. Dziś trwa wyścig inżynierów aby stworzyć jak najbardziej wydajną jednostkę przy minusowych temperaturach.  Obecnie temperatury –poniżej -200C nie są już żadnym wyzwaniem a klimatyzacja w domkach na zgłoszenie to podstawowe źródło ciepła.

Powietrze -> Woda

Najlepsza alternatywa dla pozostałych rodzajów pomp ciepła. Również bardzo wydajna a przy tym bardzo wygodna przy instalacji. Nie wymaga pozwoleń na odwierty, nie trzeba rozkopywać całego terenu aby wkopać sondy. Prosta w obsłudze i zdecydowanie tańsza niż pozostałe rozwiązania.

Powietrze ->  Powietrze + Woda

Od kilku lat na rynku pojawił się nowy pomysł aby jedno urządzenie zewnętrzne mogło zarówno grzać/chłodzić pomieszczenia jak również nagrzewać wodę CWO. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w małych domach.

Fotowoltaika

Instalację wykonujemy na bazie sprawdzonych i silnych na rynku producentów tj.  Growatt, Longi Solar. Dodatkowo ofertę mamy uzupełnioną o  magazyny energii

Elektryka

Wykonujemy instalacje elektryczne, naprawy oraz okresowe przeglądy. Posiadamy sprzęt oraz uprawnienia do wykonywania pomiarów i odbiorów instalacji.

Scroll to Top